Naši občané očekávají, že se Evropská unie změní. Nechtějí předpisy, které jim zbytečně zasahují do života nebo znamenají pro podniky další zátěž. A mají pravdu. Proto v komisi reformujeme způsob práce. Evropský parlament a vlády zemí v Radě EU se k naší snaze připojily. Uzavřeli jsme dohodu, jak snižovat byrokracii a vytvářet nové předpisy lépe.

Konkrétní změny se již dějí. Komise omezila počet nových iniciativ a zaměřuje se na oblasti, kde může být společný postup EU přínosný. S podporou finančních institucí jsme sestavili plán investic v hodnotě 315 miliard eur, který posílí zaměstnanost a růst. Díky společným opatřením v oblasti správy hranic a azylu se postupně daří zvládat migraci a uprchlickou krizi. Vytváříme energetickou unii a jednotný digitální trh, bez nichž Evropa v budoucnu hospodářsky neobstojí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru