Prezident Miloš Zeman toho ví mnoho, ale bývalého majitele sázkové kanceláře Fortuna a známého textaře Michala Horáčka prý nezná. Horáček je přitom zatím první osobností, která ohlásila možnost kandidatury v příští volbě hlavy státu. Myslíte, že by konkrétně Michal Horáček měl vůbec šanci Miloše Zemana, pokud by oba kandidovali, porazit?

Znáte Michala Horáčka? Myslíte, že má šanci porazit v přímé volbě prezidenta Miloše Zemana?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Kdokoliv, kdo se dostane do druhého kola volby, bude mít šanci Miloše Zemana porazit, tedy i pan Horáček.
Tomáš Ježek
Tomáš Ježek
vysokoškolský pedagog, VŠE
Michal Horáček by byl výborná volba, ale bohužel není známý natolik, aby dostal dost hlasů.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Znám jej. Nicméně, dlouhodobě tvrdím, že z mnoha zajímavých lidí by se měl vygenerovat jeden kandidát, třeba primárkami podle matematických pravidel Demokracie 2.1. Chaotickým přebíráním možných kandidátů se nenajde řešení. Pro nás typický výsledek.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Samozřejmě, že Michala Horáčka znám. U voličů Zemana šanci nemá, bohužel.
Radomír Jáč
Radomír Jáč
hlavní ekonom Generali Investments CEE
Michal Horáček je fenoménem přinejmenším od r. 1988, kdy vyšlo album „V penziónu svět“. Fenomén v kultuře i byznysu. Ve volbách by bez šancí nebyl, věštit konečný výsledek je samozřejmě těžké. Do startovního roštu by ale zaklekl bez zjevných nevýhod.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Michala Horáčka znám, dnes jsem neznalosti našeho prezidenta věnoval blog na aktualne.cz: Neznalost Horáčka neomlouvá. Obávám se však, že Horáček moc šancí nemá. Podobně jako intelektuálové při minulé volbě. Náš lid má jiný vkus, dá se říci, že horší
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Bude to mít obtížné. V přímých volbách jednotlivců mají lidé většinou tendenci hlasovat pro status quo, takže sedící president má výhodu. Musí počítat ovšem s tím, že se jeho život bude v detailu probírat ze všech stránek. Ať to zkusí, uvidíme.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Michal Horáček v listopadu a prosinci 89 dost často v Občanském fóru potkával nějakého, myslím, že se jmenoval Miloš Zeman. Pokud si to Zeman dnes nepamatuje, je to spíše výraz strachu. Horáček by byl jako prezident excelentní.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Michala Horáčka znám. Asi by bylo stylové si na jeho vítězství nebo prohru vsadit, ale to si zatím netroufám. Prezidentská volba je ještě daleko, kandidátů bude jistě víc a každý, kdo kandiduje, chce a může vyhrát.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Jak prý řekl sám Miloš Zeman - prezident může být kdokoliv.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Šanci bude mít každý obstojný kandidát. Řada zejména levicové orientovaných lidí, kteří v Zemanovi viděli přijatelnější volbu než knížete, přišla o iluze a znovu mu hlas nedá.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Michala Horáčka znám, ale Zeman? Já jich znám několik... Netroufám si říct, jestli Horáček zvítězí, ale z celé duše mu to přeju.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
I když prý nezná Michala Horáčka, prezident dobře bude znát jeho píseň Buřty, pivo a nenávist - za svou politickou kariéru prokázal, že s těmito principy umí výborně nakládat. Horáček Zemana porazí, pokud se dostane do druhého kola.
Petr Kolář
Petr Kolář
bývalý diplomat
Michala Horáčka znam, mam moc rad jeho texty a nazorove se s nim v mnohem shodnu. Sanci porazit v přímé volbě prezidenta Miloše Zemana urcite ma. Petr Kolar
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Znám mediální simulacrum pana Horáčka. Vím o několika daleko vhodnějších Zemanových protikandidátech. Člověk, který se léta živil tím, že vrhal nešťastníky do gamblerství a jejich rodiny do zkázy, jím jistě není.
Martin Charvát
Martin Charvát
majitel reklamní agentury HAZE.ag
V přímé volbě současného prezidenta Miloše Zemana porazí jakýkoliv slušný protikandidát.
Petr Němec
Petr Němec
advokát
Zemanovi dalo v 2. kole hlas 2.717.405 občanů. "Karla" volilo 2.241.171. Cca 3,5 mil voličů zůstalo doma. Myslím, že šanci má nejenom Horáček, ale spousta jiných lidí. "Protizemanovský" volič je navíc motivovanější k volbám přijít, než podporovatel.
Daniel Münich
Daniel Münich
CERGE-EI
Zcela zásadní a těžko předvídatelnou roli hraje historicky zastaralý dvoukolový volební systém. 1. kolo je loterií, koho pustí do druhého kola. Zároveň je výsledek 1. kola manipulovatelný výběrem kandidátů, kteří roztříští hlasy podobných voličů.
František Fuka
František Fuka
publicista
Když se může do politiky dostat a vyhrát volby Ronald Reagan, Arnold Schwarzenegger nebo Donald Trump, proč by nemohl Michal Horáček? Peníze i osobnost na to pravděpodobně má.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Asi ano, ale musel by objezdit republiku od Horní Dolní po Dolní Horní, protože jen Prahu má jistou, a vést populistické řeči. Taky by musel přesvědčit lid prostý, že s ním bude ještě větší sranda než se Zemanem.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru