Ve světle reflektorů stojí s mikrofonem v ruce uhlazený Švéd Hannes Sjoblad a vysvětluje několika stovkám lidí v sále, jaké výhody má mít čip implantovaný v těle. Sjoblad je aktivista a biohacker − člen rostoucí komunity nadšenců a experimentátorů, kteří se snaží rozšířit možnosti svého těla propojením s technologiemi − s chytrými implantáty, počítači a internetem.

Na velkých projektorech za svými zády má zrovna obrázek toho, co všechno už díky čipu nemusí nosit po kapsách: klíče od bytu a od garáže, karty na vstup do posilovny, věrnostní karty do supermarketu ani vizitky. Implantát také slouží k odemčení mobilu nebo tabletu, heslo není potřeba.

Poté na pódium přichází Patrick Kramer ze start-upu Digiwell, který se zaměřuje na biohacking, a dobrovolnice z organizačního týmu Elsa Sotiriadisová. Ta má před zraky diváků podstoupit implantaci. Zatímco si Kramer navléká rukavice, roušku a připravuje si sterilní náčiní, kameraman zabírá zblízka Elsinu chvějící se ruku.

"Doktoři tohle nemají příliš rádi, neradi se zabývají lidmi, kteří jsou zdraví. Proto je lepší obrátit se třeba na piercingové studio," zmiňuje Kramer pracoviště, kde si s implantáty od Digiwellu poradí. Jehla, která obsahuje kapsli o velikosti většího rýžového zrna, se na projekčních obrazovkách zdá nepříjemně velká. Když zajede do Elsiny ruky, pod kůži mezi palcem a ukazováčkem, v řadách diváků v potemnělém sále to zašumí. Někteří odvracejí zrak.

V článku se dále dozvíte

  • Mladí podnikatelé, nadšení z možností současných technologií, se na největší středoevropské konferenci start-upů snaží najít partnery pro své projekty.
  • Veletrh mladých technologických firem Pioneers Festival se minulý týden konal ve Vídni už popáté.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru