Národní letecký přepravce se slavnou historií, České aerolinie, není pro Čechy obyčejnou firmou, ale pověstným "rodinným stříbrem". Proto i ředitelé ČSA vždy budili emoce.

Jaroslav Tvrdík, který byl sociální demokracií do čela firmy dosazen v roce 2004 v éře hojnosti. Radomír Lašák, jenž o dva roky později převzal aerolinky s bobtnající ztrátou. A do třetice Miroslav Dvořák, který zachraňoval firmu před krachem rozprodejem majetku a spojením se ziskovým letištěm.

Co dnes exmanažeři dělají?

Staví vodní elektrárny

Poslední dva šéfové ČSA, Miroslav Dvořák a Belgičan Philippe Moreels, sedí u řeky v Berouně a ze zahrádky restaurace se kochají pohledem na svou vodní elektrárnu, jež dokonce v roce 2011 dostala cenu za stavbu roku svého druhu. "Už jsem chtěl do důchodu, ale on mě zase přemluvil," směje se Belgičan.

V článku se dále dozvíte

  • Bohatí jsme byli ještě předtím, říkají někteří bývalí šéfové Českých aerolinií.
  • Muži, jejichž jména jsou spojená s divokými a problémovými roky ČSA, dnes podnikají v překvapivých oborech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru