Bývalé východní Německo je nejateističtějším místem na světě, v Boha zde věří pouhých osm procent obyvatel. Protestantská církev proto rozjela projekt, kterým by chtěla do svých kostelů a katedrál nalákat nevěřící obyvatelstvo zpět.

Několik evangelických kostelů ve východním Německu oznámilo v květnu plány na zavedení internetových hotspotů ve třech tisících kostelích, náboženských centrech a institucích v regionu.

"Godspot", jak se nová služba jmenuje, nabízí Berlínsko-braniborsko-slezský evangelický kostel (EKBO), hlavní regionální orgán německé protestantské církve. Podle internetového deníku Quartz projekt běží již ve více než 220 kostelích v okolí Berlína a je přístupný všem, kdo přijdou, ať už úmyslně, nebo náhodou, k modlitebním místům – včetně ateistů a agnostiků, největší populace v bývalém východním Německu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.