Další den, další výpad Donalda Trumpa. A opět zaznívá, že "tentokrát prorazil dno" elementární politické slušnosti.

Před týdnem vyvolal Trump zděšení tím, jak se pohrdlivě vyjádřil o rodičích padlého muslimského vojáka ozbrojených sil USA. Což, na vysvětlenou, je zásadní věc. V americké politické kultuře platí nepsané pravidlo, že rodiče padlých vojáků necháváš na pokoji, i kdyby na tebe coby politika vylili kýbl té největší špíny. Rodiče Humayuna Khana, zabitého v roce 2004 v Iráku sebevražedným útočníkem a pochovaného na vojenském hřbitově Arlington u Washingtonu, ale jen řekli, že Trump na rozdíl od nich nikdy nic neobětoval ve prospěch národní bezpečnosti či obecného blaha vůbec. A přitom si troufá vést řeči, jak muslimům plošně, tedy asi 1,6 miliardy obyvatel naší planety, zakáže vstup do Spojených států.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru