Mohou podle vás případy neexistující mluvčí a najmutí nepravomocně odsouzené lobbistky z peněz kraje ohrozit volební úspěch jihomoravského hejtmana a tamního lídra ČSSD Michala Haška? Nebo jsou to pro veřejnost nedůležité či málo srozumitelné problémy?

Doplatí podle vás hejtman Michal Hašek v krajských volbách na svoje mlžení?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Pro lidi, kteří volí pana Haška, budou tyto jeho lapálie jenom dalším důvodem k tomu, aby tohodle volili.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Bylo by dobré, kdyby takovéto poklesky (ať už neexixtující mluvčí nebo existující Čapí hnízdo) byly pro voliče překážkou. Taková doba je však zřejmě ještě v nedohlednu...
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
I kdyby to byly pro část veřejnost věci důležité, je to jedno. Politici se sesazují a nasazují "do hry" mezi sebou, žádná (jedna/jednotná/hlídající) veřejnost, jíž by se snad měli politici zodpovídat, neexistuje.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Lid moravský ho miluje, takže veřejně působit bude ještě dlouho. Pokud se popularitě těší takový skvrnitý parodoxaurus jako Zeman (nebo ten tlustoještěr bazénkový, ať už se jakkoli jmenuje), Hašek na tom bude podobně dobře. Zvolí ho naši spoluobčané.
František Fuka
František Fuka
publicista
Bohužel, zatím mi z těch všech zmatených informací není jasné, zda Hašek porušil prokazatelně nějaký zákon (což je zavrženíhodné), nebo jen využil špatně vymyšlené zákony ve prospěch sebe a svých blízkých (za což má můj obdiv).
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Jak je u nás zvykem, nejspíš ne, pokud si ještě nepolepší. Viz úžasnou Jirotkovu povídku Věštec.
David Řezníček
David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
S ohledem na motální kredit naší nejvyšší ale i krajské politiky/ků vnímám tuto kauzu jako spíš méně významnou a určitě ne nebzepečnou pro pana Hejtmana. Náš volič je velkorysý. Celé to vypadá spíš jako vyřizování účtů.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Jeví se mi to jako vnitrostranický konflikt v ČSSD, a bohužel asi víc než voličské preferencí slušnosti bude záležet na tom, s jakým kalibrem vytáhne do boje Hašková frakce proti eventuálnímu protikandidátech na hejtmana za ČSSD.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Mně se líbí, jak má Michal Hašek takový čistý, upřímný oči. Takhle se určitě díval lidem do očí Švejk, když jim prodával nějakého strašného vořecha a tvrdil jim, že to je čistokrevnej pes s rodokmenem.
Martin Charvát
Martin Charvát
majitel reklamní agentury HAZE.ag
Hašek osobně to se svým nevinně překvapeným výrazem v tváři ustojí, ustál už jiné věci. Potápí to ČSSD a ta se ho (a jemu podobných) bude muset zbavit. Jako se ODS musela zbavit svých Bémů. Čím dříve, tím lépe.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Čeští - i moravští - voliči překousnou leccos. Ale ČSSD na Moravě "pouze" vyhrávala, nedominovala automaticky jako svého času ODS v Praze. Nyní proti nim bude nově stát ANO a silnější KDU než před čtyřmi lety; v takové situaci každý skandál uškodí.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Podle zkušeností s jinými kauzami u nás - zřejmě nedoplatí. A naše názory jsou většině evidentně lhostejné.
Zdeněk Kudrna
Zdeněk Kudrna
ekonom, Univerzita Salzburg
Haška to neohrozí. Jeho primitivní a zákeřný styl politiky liberálnější městské voliče nezaujme, proto vymetá všechny krojované, hasičské a páskostřihací slavnosti v místech, kde se konkurenti ukázali naposledy za Havla. To pak u jeho voličů převáží.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Měl by! Na podvodu a neoprávněném utrácení peněz daňových poplatníků není nic nesrozumitelného - byť působí až bizarně, jako dílčí epizoda z pokleslé telenovely.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Obávám se, že drzé čelo a schopnost říkat cokoliv a kdekoliv je pro dnešního voliče důležitější, než fakta. Nejsem jihomoravským voličem, můj hlas by nedostal. Zdá se mi, že v jakékoliv kampani rozhodne osobní kontakt, pěší práce. A to chce čas.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
M.Hašek už dříve spáchal horší věci a neuškodilo mu to u otrlých voličů,takže mu ani toto asi neuškodí.Navíc náš volební systém neumožňuje efektivně odlišit volbu strany od volby jejího lídra.(Je hlas pro ČSSD v Brně pro Haška,nebo pro celou stranu?)
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru