Hlavně bělošští muži dělnických profesí a nižšího či středního vzdělání jsou skupinou, na jejíž hlasy může spoléhat 8. listopadu při prezidentské volbě Donald Trump. Modré límečky potřebuje získat ve třech klíčových státech, které jsou rozhodující v zisku celkového počtu volitelů (státy formálně nevolí přímo prezidenta, ale volitele, kteří mu pak dají hlasy). V Pensylvánii, Ohiu a na Floridě.

Baracku Obamovi se v těchto třech státech podařilo před osmi i čtyřmi lety vyhrát. V Pensylvánii se dávaly Trumpovi velké šance. Jeho výzvy k podpoře pracovních míst pro Američany a k omezení imigrace tady oslovovaly i demokratické voliče, zklamané politikou posledních let a sdílející republikánův názor na elity zahleděné do sebe a odtržené od problémů obyčejných lidí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.