Bohuslav Sobotka, předseda vlády (ČSSD)

Jsem přesvědčen, že otázka přijetí společné evropské měny nezní, zda euro přijmeme, ale jestli jeho přijetí dobře načasujeme. Naše vláda v rámci programového prohlášení nestanovila konkrétní termín, kdy by ČR měla euro přijmout. Díky dobré hospodářské politice ale přispíváme k postupnému naplňování podmínek, které jsou pro přijetí společné měny důležité.

Petr Fiala, předseda ODS

Pokračující dotování krachující řecké ekonomiky, italská bankovní krize a rekordní míra nezaměstnanosti ve Španělsku jsou již trvalými důkazy strukturální neudržitelnosti současné podoby měnové unie.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.