Před dvaceti šesti lety vešel tibetský duchovní vůdce na Pražský hrad dokořán otevřenými dveřmi. Osobně jej vítal tehdejší prezident Václav Havel. Dnes se čtyři nejvyšší ústavní činitelé země − včetně prezidenta Miloše Zemana − takřka omlouvají Číně za to, že se někteří členové vlády s dalajlamou setkali na soukromé schůzce.

Podle informací HN jeden z největších zastánců česko-čínského sbližování ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) usiloval o to, aby se s dalajlamou nesetkal nikdo z ministrů. A když už, rozhodně ne na půdě úřadu. Jenže přesně to udělal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), který přivítal dalajlamu v sídle svého ministerstva.

V článku se dále dozvíte

  • Prezident spolu s premiérem a předsedy obou komor parlamentu ujišťovali Čínu, že nehodlají zpochybnit její územní celistvost.
  • Prohlášení vydali poté, co se tři členové vlády sešli s duchovním vůdcem Tibetu dalajlamou.
  • Prohlášení kritizovali politici i akademici.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.