Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl si na stránkách Hospodářských novin stěžoval, že kroky centrálních bank provází nepochopení ze strany veřejnosti a plytká nekonstruktivní kritika. Centrální bankéři se bohužel s veřejností v tomto bodě shodnou jen na tom, že se navzájem nechápou.

Českou národní banku znervózňuje rychlý růst cen nemovitostí způsobený nízkými úrokovými sazbami a extrémně uvolněnou měnovou politikou. Centrální banka odmítá uznat příčinu, místo toho zavádí omezení pro banky v poskytování hypoték. Nyní zvedá obočí nad zadlužováním domácností, přitom předchozí roky pranýřovala přehnanou spořivost Čechů, která prý brzdila inflaci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru