Není žádným tajemstvím, že vztahy mezi Milošem Zemanem a předsedou sociální demokracie Bohuslavem Sobotkou nejsou ideální. Navzdory ujišťování, že si stále tykají a dokáží spolupracovat pro dobro státu a ve prospěch občanů, si i člověk, který politiku nesleduje nejpozorněji, musel všimnout, že mezi těmito dvěma politiky vládne vztah čistého konfliktu. Spolupráce probíhá jen na nejnutnější bazální úrovni a spíše jsou k ní nuceni svými státnickými povinnostmi. 

V článku se dále dozvíte

  • Z vyjádření Bohuslava Sobotky je více než patrné, že Miloš Zeman nebude nominantem sociálních demokratů na hlavu státu pro volby v roce 2018.
  • Přitom hra o kandidatury se již rozehrála. Kola přípravy na prezidentskou volbu ve svém čtvrtečním prohlášení rozhýbal textař Michal Horáček, zatím jeden z prvních známých kandidátů, kteří mají alespoň hypotetickou šanci uspět.
  • Kampaň si bude ale hradit ze svého a o podporu ČSSD zřejmě stát nebude.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru