Raději pětkrát umřít než jednou stavět, vnucuje se parafráze jednoho českého přísloví při pohledu na situaci v českém stavebnictví. Zřejmě nepřekvapí to, že mezi lety 2009 a 2013 klesalo přibližně o třicet procent, ale že se z tohoto poklesu ani vzdáleně nevzpamatovalo. A že bez zásahu státu ani nemá šanci na jakýkoliv restart.

Vynechme pro začátek peníze. Ano, stát přestal investovat, objem veřejných zakázek klesl o třetinu, silnice, dálnice i železnice se maximálně flikují a stavebníkům by určitě pomohlo, kdyby s nimi rozpočet počítal. To samé ovšem platí pro naprosto všechny sektory ekonomiky. Navíc nyní peníze jsou a ty, které chybí, přijdou z Evropské unie. Takže tady hlavní problém evidentně není.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru