Už několik dní platí nový loterijní zákon. To je ten, jak se v něm ukotvuje něžná péče ministerstva financí o duše poddaných a jejich internetových připojení.

Zmíněný "cenzorský přílepek" je něco tak naprosto neskutečně špatného, že se člověk nestačí divit.

Když něco o internetu víte, je vám jasné, že když data nemohou téct jednou cestou, najdou si jinou. To tak prostě je a zabránit jim znamená, že vynaložíte obrovské prostředky, které v konečném výsledku spláchnete do WC.

Diskuse, které proběhly mezi státem a odbornou veřejností, ukázaly, jak žalostné mají předkladatelé novely povědomí o fungování internetu.

Přistoupili k tomu s naivní představou "to prostě zakážeme". A protože se i k nim doneslo, že internetové připojení dělají komerční firmy, tak tu povinnost hodili na ně. Když se jejich zástupci ptali, jak přesně to mají udělat, byla to prý velmi výživná diskuse.

Dnes mi kolega vyprávěl, že byl na diskusi o e-governmentu, kde ukazovali, jak fungují elektronické systémy, digitální podpisy, identifikace atd. Po čtyřech hodinách se přihlásila paní v kostýmku a povídala: "Já tomu všemu rozumím, ale pořád nevím, jak na ten digitální dokument dáme to razítko. Jak ho tam otisknu? To to jako vytisknu, dám tam to razítko a zase naskenuju?" Tak nějak tak.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?