Už několik dní platí nový loterijní zákon. To je ten, jak se v něm ukotvuje něžná péče ministerstva financí o duše poddaných a jejich internetových připojení.

Zmíněný "cenzorský přílepek" je něco tak naprosto neskutečně špatného, že se člověk nestačí divit.

Když něco o internetu víte, je vám jasné, že když data nemohou téct jednou cestou, najdou si jinou. To tak prostě je a zabránit jim znamená, že vynaložíte obrovské prostředky, které v konečném výsledku spláchnete do WC.

Diskuse, které proběhly mezi státem a odbornou veřejností, ukázaly, jak žalostné mají předkladatelé novely povědomí o fungování internetu.

Přistoupili k tomu s naivní představou "to prostě zakážeme". A protože se i k nim doneslo, že internetové připojení dělají komerční firmy, tak tu povinnost hodili na ně. Když se jejich zástupci ptali, jak přesně to mají udělat, byla to prý velmi výživná diskuse.

Dnes mi kolega vyprávěl, že byl na diskusi o e-governmentu, kde ukazovali, jak fungují elektronické systémy, digitální podpisy, identifikace atd. Po čtyřech hodinách se přihlásila paní v kostýmku a povídala: "Já tomu všemu rozumím, ale pořád nevím, jak na ten digitální dokument dáme to razítko. Jak ho tam otisknu? To to jako vytisknu, dám tam to razítko a zase naskenuju?" Tak nějak tak.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru