Před americkými prezidentskými volbami bylo možné na Facebooku narazit na zprávy o tom, že demokratická kandidátka Hillary Clintonová má milostný poměr se svou poradkyní. Informace lživá, dostala se však k milionům uživatelů a mohla ovlivnit výsledek voleb.

Vedení této sociální sítě s 1,7 miliardy uživatelů proto slíbilo, že se na vyhledávání a označování takzvaných hoaxů zaměří. Koncem loňského roku na tom Facebook začal spolupracovat s americkými médii a tento týden oznámil podobný filtr lživých zpráv i ve Francii. Další země by měly následovat.

"Připravenost francouzských partnerů nám umožňuje začít tento projekt testovat tam. Předpokládáme, že brzy oznámíme pokusy i v dalších zemích," uvedla Gabriella Csehová, která má na starosti veřejnou politiku Facebooku ve střední a východní Evropě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.