Ministr financí, předseda vládního hnutí ANO, vlastník médií a obří společnosti Agrofert Andrej Babiš právě čelí asi své největší aféře. Babiš takzvaně daňově optimalizoval, když nakoupil od své vlastní firmy korunové dluhopisy osvobozené od daně. Daňové výhody z jím zakoupených dluhopisů budou do konce letošního roku činit 52 milionů korun. Obtížně také vysvětluje, kde na nákup dluhopisů vzal peníze. Otřese podle vás tato aféra pozicí Andreje Babiše? Pokud myslíte, že ne, jak je to podle vás možné?

Přečká podle vás ministr Andrej Babiš svoji dluhopisovou aféru bez úhony?

Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Neměl by to přečkat, vždyť se vysmál do očí všem českým občanům. Především těm (několika málo pošetilcům), kteří dosud upřímně věřili, že cílem EET je opravdu zlepšení výběru daní, a ne zbytečná buzerace a odvádění pozornosti od vlastních prohřešků.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Projde mu to. Já bych se ráda zeptala, koho bychom se měli ptát, jak je to možné???
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Tvrdým jádrem Babišových voličů, které podle průzkumů osciluje mezi 15 - 20 %, by nejspíš neotřáslo, ani kdyby vicepremiér po nocích vraždil koťátka. Ale k jasnému vítězství ve volbách potřebuje zlomit i mnoho nerozhodnutých a to bude čím dál těžší.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Aktuální podobu politických a mediálních útoků na Andreje Babiše dokonce považuji za výrazně kontraproduktivní.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Neotřese. A proč, to nechápu... Neotřáslo s ní Čapí hnízdo, tak proč tohle? S Trumpovou pozicí také neotřáslo nic, co se o něm vědělo. Nevím, proč to tak je, proč tolik lidí má pocit, že právě kozlové mají být zahradníky a pytláci hajnými...
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Pozicí Andreje Babiše to neotřese, protože takovéto nepodstatné patálie jeho voliče nezajímají, nebo to pro ně není důležité. Je to stejný efekt jako u Trumpa, kterému u jeho voličů projde taky všechno. Dělá pořádek a mi budeme mýt klyd na práci!
Michal Berg
Michal Berg
spolupředseda Strany zelených
Tohle asi přežije, jednou ale skončí. Špatně.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Obávám se: nejenže to ustojí, ale získá u čecháčkovských povah tím, jak úspěšně okradl erár. Tato schopnost, hulvátství a nedodržování pravidel, to vše jsou z hlediska volitelnosti a zvolitelnosti výhodné vlastnosti. Jaký Masaryk, takový Rašín!
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu za TOP 09
Zcela bez úhony těžko. Ale schopnost pana ministra "vše přežít" je pozoruhodná: Čapí hnízdo, řepková biopaliva, obcházení daně... Jeho jak jsem zjistil oblíbené slovo "odmítám" stále funguje. Něco to ale říká i o jeho soupeřích.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Andrej Babiš je teflonový, zatím si těchto věcí volič nevšímá. Avšak jeho reakce v televizi u Václava Moravce, byť na pohled běžná, ukazuje, že si uvědomuje i on, že bude problém. Spíše projde velbloud uchem jehly, než bohatec do království nebeského
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Pozicí pana Babiše to pravděpodobně neotřese. Volič zatím netrestá nemravnost, která je podle mého hlavním problémem ministrova jednání. Nadace Charty 77, které údajně ministr chce dát peníze, či každá další charita by měla rozhodně odmítnout.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
To, jak Andrej Babiš včera začal rozdávat oněch 52 milionů potřebným, je opravdu famózní reakce. Člověk si připadá jak v době římských císařů, kdy během triumfů rozhazovali aplaudujícímu lidu z válečných vozů zlaťáky a losy. Politika A. D. 2017.
František Fuka
František Fuka
publicista
Rozhodně ano, pokud se najde ještě pár dětí s nějakou vážnou nemocí.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Myslím, že většina ve sněmovně dá přednost udržení koalice do konce volebního období. Obávam se, že jeho typickému voliči to potvrdí, jak je Babiš chytrý a šikovný.
Jaromír Dvořáček
Jaromír Dvořáček
Nastartujte.cz
Pan Babiš umí velmi dobře mluvit ke svojí cílové skupině, která to pro něj může přehlédnout. Zvlášť, když to podpoří svým oblíbeným výrokem, že to jsou všechno jen lži a on má čísla, která potvrzují jeho verzi. Pozoruji, že to hodně lidem stačí.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru