Okej, tak už se ví, že komentáře pod články na zpravodajských serverech slouží jako bitevní pole hybridní propagandistické války. Okej. Dokonce už i média o tom píšou.

Píšou, píšou, ale nemají koule na to tenhle vřed, který přináší akorát výdaje, zaříznout. Přitom je to plně v jejich režii. Nikde není psáno, že provozovatel webového serveru má povinnost dávat komukoliv prostor pro vyjádření (dokonce naopak: za komentáře v rozporu s právním řádem může být potrestán právě on). S nástupem Webu 2.0 (to je tak deset let stará záležitost, mimochodem) a širokou dostupností platforem pro sdělování názorů padly veškeré argumenty z rodu "dáváme vám slovo". Jediné dva, které zůstávají a jsou pro média nějak relevantní, jsou: Lidi na to klikají (klikání znamená PV a PV jsou halíře z reklamy) a pak ten, že je lepší mít kverulanty a nadávače "pod palcem", než aby řádili někde, kde se na ně nedá dosáhnout.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?