Na svém víkendovém sjezdu si KDU-ČSL si vybrali lídra, který bude stát v jejím čele i v době, kdy se ve volbách bude rozhodovat o nové sněmovně i vládě. Kandidovat zkusil i hejtman Jiří Čunek, ve straně jsou ale i další výrazní politici jako například ministři Marian Jurečka, Daniel Hermann či europoslanec Pavel Svoboda. Kdo by podle vás měl lidovce vést?

ThinkTank HN: Lidovci si o víkendu znovu zvolili Pavla Bělobrádka za předsedu. Je to dobrá volba?

Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Současné evropské politické reflexi by lépe odpovídaly jiné osobnosti v čele, např. Petr Pithart, který však už asi nemá na to léta, ale též poslanec Ludvík Hovorka. Inspirativní postavou je starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Ale rozhodnou lidovci sami.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Můj názor, nikoliv doporučení, to si rozhodnou jeho stranícj: Dělal to dobře dosud, není důvod proč by měl být odstaven.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Přes pár mediálních přešlapů mi Pavel Bělobrádek připadá jako schopný a slušný politik, který dost intenzivně pracuje na tom, aby rozšířil elektorát své strany. Dle mého názoru je nejvhodnějším předsedou právě on.
Rut Bízková
Rut Bízková
řešitelka projektu Strategický rámec Svazu měst a obcí v oblasti smart city
Kdo bude předsedou KDU ČSL, rozhodnou členové této strany. Rozhlížím se po tom, kdo postaví do svého čela ženu. V každé straně jsou takové, které se bezpochyby svým předsedům vyrovnají. I ve straně lidové.
David Řezníček
David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
P. Bělobrádek je sympatický a věcný politik. Bývá stručný, přesvědčivý, vyvážený. Nebojí se (ne ale vždy) pojmenovat věci pravým jménem. Vlastně jsem si ho (ač nevolič KDU-ČSL) oblíbil. Nemusel ale řešit zatím "úkol" a "krizi". Měli by ho zvolit.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
P. Bělobrádek je slušný, uměřený člověk, logicky uvažující a prozápadně orientovaný. I ve vypjatých politických situacích si zachovává nadhled a zvládá je s úsměvem. Je dobrým místopředsedou vlády ČR a bude jen dobře, zůstane-li předsedou KDU-ČSL.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pavel Bělobrádek je jeden ze slušných politiků s politickou kulturou. Ačkoliv nejsem voličem této strany, připadá mi dobré, že tam někdo takový je a proto bych uvítal, kdyby tam i zůstal. Závisí to ale samozřejmě na členské základně této strany.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Pavel Bělobrádek je čitelný, charismatický politik, který se navíc umí obklopit schopnými lidmi. KDU-ČSL volím a podporuji a za jeho vedení strany jsem toho nikdy nelitoval.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Určitě. Přeji lidovcům s ním úspěch.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Nový předseda by možná mohl mít o něco ostřejší lokty než pan Bělobrádek, má-li dojít na užší spolupráci s Mgr. Petrem Gazdíkem.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Ano
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Pavel Bělobrádek představuje, doufejme, budoucnost nehysterické, promyšlené a k občanům vlídné ¨české politiky. Je otázkou, zda ho podpoří tradiční lidovci, naslouchající spíše lůze, než ideám smířlivosti.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Upřímně - nedokážu si vybavit jediný zákon, který kdy lidovci prosadili. Vím, že tam jsou, něco tam "vyvažují", zřejmě něco porcují, ale že bych si vzpomenul na nějakou věc, za kterou jim vděčíme? Uplný prázdno. Je mi fuk, kdo je jejich předseda.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Po Luxovi je to jejich nejvýraznější a nejcharismatičtější předseda. Byli by blázni, kdyby ho vyměnili.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Zda by jím měl být P. Bělobrádek, to rozhodnou členové KDU ČSL. Já nejsem členem. Jako volič bych ocenil rozumový přístup: Když odhlasovala všechna grémia volební projekt prosazovaný P. Bělobrádkem, nebude jej měnit. Po volbách času dost na reflexe.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru