Znovuzrozená ODA vysílá do boje o Pražský hrad bývalého šéfa mladoboleslavské Škody Vratislava Kulhánka. Mezitím stoupají šance Jiřího Drahoše, který by podle průzkumu ve druhém kole dokázal porazit Miloše Zemana.

Kdo ze současných kandidátů má zatím největší šanci získat napřesrok prezidentské křeslo?

Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Dlouhodobé zkušenosti s volbou lidu signalizují, že to nebude nikdo z nových kandidátů, ale uspěje současný prezident. Ale třeba se ještě připravuje velký tah ze strany odvolaného ministra financí - velmi mocného muže.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Na tipování jednotlivých kandidátů je příliš brzy. Hodně bude záležet na výsledku parlamentních voleb. Jestli si lidé oddechnou, že demokracie není ohrožena a na prezidentovi tedy tolik nezáleží - a nebo naopak.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Je velmi důležité, aby Zemanovi "protikandidáti" věděli, že jde o Česko a nikoliv o ego. Proto mohou být vzájemně slušní a nakonec podpořit toho, kdo postoupí do druhého kola. Chápu, že to není lehký úkol, ale následné prezidentování také ne...
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Viděl jsem pana Drahoše vkráčet do hlavního sálu Karolina při zasedání Učené společnosti České republiky a vkráčel tam tak nějak prezidentsky.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Zdá se, že to bude v druhém kole souboj mezi Zemanem a Drahošem. Je však ještě příliš brzy a jsou před tím ještě volby do PS. Důležité je, aby "vyzyvatelé" udrželi soutěž v 1. kole mezi sebou na slušné úrovni, aby vítěze pak mohli podpořit v 2. kole.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Sice média preferují pana Drahoše, on nic moc neříká a tím nekazí, ale jinak je neviditelný, lidé na vsi jej neznají. Bude to ještě zajímavý příběh! Proto nemá smysl říkat kdo z nich by mohl třeba vyhrát. Teď mají všichni makat. Ještě je dost času...
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Myslím, že ani pan Kulhánek není posledním kandidátem, který se objeví, proto je těžké odhadovat, kdo má jaké šance. Jsem však přesvědčen, že odpor proti Miloši Zemanovi už zřetelně přesahuje jeho podporu, a proto ve druhém kole prohraje.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Po odstoupení Miloše Zemana to bude Jiří Drahoš. A je to tak správné. Vědec je v současné chvíli v čele státu potřeba víc, než další ekonom - navíc nominovaný zcela bizarní ODA.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Obávám se, že zatím má největší šance v prvním kole Miloš Zeman. Z jeho protikandidátů si nejlépe stojí Jiří Drahoš. Ve druhém kole bude třeba přehlédnout stranické sympatie a antipatie a shodnout se na nejsilnějším Zemanově protivníkovi.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Doufám, že Jiří Drahoš.
Rut Bízková
Rut Bízková
řešitelka projektu Strategický rámec Svazu měst a obcí v oblasti smart city
Cim vice bude kandidatu, tim vetsi budou sance soucasneho prezidenta na znovuzvoleni
David Řezníček
David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Zatím setrvávám v přesvědčení, že se rozhodne mezi Zemanem a Drahošem. Vsadil bych si na Drahoše.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru