Poslední dobou se zdá, že do našich životů vstupují stále nové zákazy a tvrdší regulace. Může jít o klam vyvolaný nedávno přijatým zákonem, který zakazuje kouření v restauracích, barech a hospodách. O jeho podobě a rozsahu se vedly dlouhé roky spory. Nicméně od začátku letoška vstoupila v platnost celá řada dalších pravidel omezujících svobodu volby a hlavně svobodu pochybení i s důsledky.

Sem patří přísnější pravidla pro banky nabízející hypotéky, nebankovní poskytovatele úvěrů a také tvrdší postihy za přestupky včetně urážky úředníka. Oznámení francouzské vlády, které symbolicky proběhlo v den výročí upálení mistra Jana Husa, že chce do roku 2040 zakázat prodej nových automobilů se spalovacími motory, ukázalo, že nás další zákazy ještě čekají.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru