Když jsem poprvé někdy v pondělí ráno viděl fotku Okamury a Nohavici, kterou si politik pyšně pověsil na svou facebookovou stránku, skoro automaticky jsem hned zamumlal: "Hanba, Japonec zneužil barda!" nebo tak něco. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že by písničkář s populistou a xenofobem pózoval proto, aby tím vyjádřil jakékoli spříznění. Prostě se někde v samoobsluze potkali a písničkář ze slušnosti neodmítl společnou fotku… no víme, jak to chodí, že ano.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Písničkář Nohavica podpořil xenofoba a populistu Tomia Okamuru.
  • Propojovat si uměleckou tvorbu s jejím autorem přináší často deziluze.
  • Mám ale kvůli tomu vyhazovat jeho cédéčka z okna a tvrdit, že jsem ho nikdy neměl rád?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru