Kamarádka ze Slovinska mi vyprávěla, jak se vrací po roční rodičovské dovolené do práce. Místo ve školce jí garantuje stát. "U nás zůstáváš doma s dětmi až do jejich tří let," prohodila jsem. "Do tří let?" opakovala nevěřícně. "Takže když máš dvě děti, tak jsi třeba šest let doma? To se musíš vracet hodně těžko do zaměstnání… A to se ty děti nenudí? Moje dítě je z kolektivu nadšené. To, že jde do školky, jsem obrečela hlavně já." Nevěděla jsem, jak jí rozumně vysvětlit, že v České republice převládá mýtus, že pro děti je nejlepší zůstávat do tří let věku doma.

Ovšem v okamžiku třetích narozenin se norma náhle změní. Tytéž děti, které byly celodenně pouze s matkou, nastoupí do školky na osm hodin a matka do práce na plný úvazek.

V článku se dále dozvíte

  • Neexistují žádné studie, které by dokazovaly, že se tříleté děti adaptují v zařízeních péče o děti lépe než děti dvouleté.
  • Naopak, předškolní péče napomáhá k lepší socializaci dítěte, zvýšení slovní zásoby a celkovému rozvoji kognitivních dovedností.
  • Na větším počtu míst ve školkách nebude tratit ani ekonomika.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.