Padesátitisícových pokut za bojkot kontrolního hlášení, ale i za drobné nesrovnalosti v podaných formulářích prudce přibývá.

V minulém roce, kdy tato nová povinnost pro plátce DPH začala, udělila finanční správa maximální možné sankce celkem za 81 milionů korun, letos už za 271 milionů korun. Od loňska do letošního 7. srpna rozdaly berní úřady dohromady 7033 padesátitisícových pokut 4390 podnikatelům.

Pro HN to uvedla mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

Nejvyšší, padesátitisícová pokuta daná zákonem stíhá plátce, kteří kontrolní hlášení k dani z přidané hodnoty nepodali ani v náhradní lhůtě. V minulém roce se maximální sankce týkala 1614 případů, za prvních sedm měsíců letošního roku je jich už 5419. Celkem tak berní správa vymáhá od opozdilců 352 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.