Končí jedna z nejkratších politických kariér v historii Česka. Podnikatel Dalibor Dědek už není na kandidátce Starostů a nezávislých. Jeho "odvaha převzít odpovědnost", jak zní oficiální volební heslo STAN, se po pouhých třech týdnech odpařila. Snese to srovnání snad jen s komickou politickou epizodou Heleny Třeštíkové, která setrvala na postu ministryně kultury v roce 2007 rovných 17 dní, než jí došlo, že politika asi nebude nic pro ni.

Zas tak překvapivé ale Dědkovo rozhodnutí opustit kandidátku STAN není. Jedním z klíčových témat voleb je možnost povolební spolupráce s Andrejem Babišem a v tom se Dědek s lídrem hnutí Janem Farským – mírně řečeno – neshodl. Zatímco Dědek dokola vyprávěl, že s Babišem by to šlo a že ho "pohlídá", Farský odpovídal, že s Babišem nepůjde ani náhodou, protože pán Čapího hnízda je autoritář, který ohrožuje demokracii. Zmatení voliči si nutně kladli otázku, kdo vlastně bude mít hlavní slovo. Oficiální lídr Farský, nebo oficiální lapač hlasů a milionový sponzor Dědek? Ne, to nemohlo fungovat. Hlasy, které Dědek mohl z jedné strany přinést, by z druhé strany zřejmě odpadly.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?