Miloš Zeman se po delší době objevil na zemědělském veletrhu Země živitelka a málokomu uniklo, že vypadá unaveně. Před blížícími se prezidentskými volbami má přitom naplánovaný čím dál náročnější program. Bude-li nadále působit vyčerpaně, může to sehrát nějakou roli při lednovém hlasování o nové hlavě státu?

Prezident Miloš Zeman působí stále unavenějším dojmem. Může to ovlivnit voliče při rozhodování, zda mu dát hlas?

Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Jestli to bude jediný důvod, tak je to smutné, ale také doufám, že ano.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Z principu odmítám, že by prezident měl mít všepřesahující imunitu. Je tudíž dobře, že si jeho (ne)schopnosti všímáme komentujeme ji. Nejsme v monarchii nebo v SSSR. Říkat, že již není schopen, je uctivé. Měl by odstoupit. Rozumný muž by to udělal.
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Doufám, že to nebude jediný důvod, proč budeme mít brzy jiného presidenta....
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Jen si počkejte na ten gejzír vitality v závěrečných kolech prezidentské předvolební kampaně, který hravě překryje dnešní prezidentské unavené blábolení. Vzpomeňme, jaké divy dokázali dělat ruští doktoři s mumií Brežněva, než ji nechali zdechnout.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Faktorů,které omezují prezidentovu volitelnost v očích různých jeho voličů,stále přibývá.Bude obtížné pak určit,který byl rozhodující.Doufám,že důležitější budou faktory jiné než nedostatek mužné síly.Uvidíme: do prezidentských voleb je ještě daleko.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Pro občana by nemělo být rozhodující, zda se dívá na unaveného lháře, nebo na lháře odpočatého. Pokud si nechce všimnout především toho, že pozorovaný je lhářem, není jako občan sám přínosem pro společnost.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Ano, může.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Preference Miloši Zemanovi klesají, je-li to únavou, nevím. Snad by měly hrát roli jiné důvody, především jeho pomstychtivé, hrubianské jednání, jeho prolhanost a jeho východní politická orientace.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Ovlivní je to víc než cokoli, co by udělal či řekl. Část Zemanových voličů chce silného, rozhodného prezidenta jako hráz proti všemu domnělému imigračnímu, americkému a bruselskému zlu. Zjevně slábnoucí muž je k účasti u voleb tolik motivovat nebude.
Jiří Schneider
Jiří Schneider
ředitel Aspen Institute Central Europe
Soustřeďme se raději na to, abychom nebyli stále unavenější my občané a voliči.
František Fuka
František Fuka
publicista
Jeho voliče rozhodně ne. Jeho POTENCIÁLNÍ voliče možná ano. Velmi mírně.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Musí.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Naštěstí ano.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru