V Arakanském státě na severozápadě Barmy se dál vyvíjí humanitární krize a přibývá zpráv, podle nichž se barmská armáda na příslušnících etnika Rohingů dopouští neslýchaného násilí, vraždí a bez ohledu na lidské životy rozmisťuje nášlapné miny. Je to důvodem, proč už ani přátelé Aun Schan Su Ťij – která coby zvláštní státní poradkyně a de facto prezidentka zodpovídá také za tyto občany – nemohou dál mlčet.
Nesčetně jejích příznivců po celém světě včetně mě pracovalo desítky let na tom, aby byla Su Ťij propuštěna z domácího vězení. Usilovali jsme o to, aby se občanům Barmy, dnes oficiálně Svazové republiky Myanmar, dostalo svobody, spravedlnosti a základních lidských práv. A tuto inkluzivní kampaň jsme vedli ve prospěch všech, kdo v Barmě žijí, nehledě na jejich rasovou a náboženskou příslušnost či právní postavení.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru