Když pár měsíců před svými stými narozeninami v roce 1971 zemřela ve francouzském městečku Sainte-Geneviève-des-Bois, znalo Matyldu Marii Krzesińskou jen pár historiků a čtenáři životopisů posledního ruského cara Mikuláše II. Nyní veselá primabalerína znovu rozděluje Rusko.

Přesněji film Matylda, natočený známým režisérem Alexejem Učitělem, který popisuje krátké milostné vzplanutí budoucího cara a petrohradské primabaleríny. Pro jistou část pravoslavných věřících je totiž zobrazení bolševiky zavražděného cara coby hřešícího muže kategoricky nepřijatelné. Radikálové vyhrožují vypálením všech kin, která by film uvedla. Některé sítě již oznámily, že z obav o zdraví návštěvníků Matyldu promítat nebudou. Premiéra je naplánovaná na 26. října.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.