Průzkumy veřejného mínění předpovídají drtivé vítězství Andreje Babiše a dramatický propad sociální demokracie. Jenže se – jak už se mnohokrát ukázalo – dost často netrefí. Jak podle vás volby dopadnou?

Do voleb zbývá jeden měsíc. Jaký výsledek očekáváte a jaký by vás naopak překvapil?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Zemi uchvátí koalice ANO, ODS a SPD a čtyři roky budeme sledovat přelévání odporného antievropského hnisu. Paradoxně jediná strana, která by tomu mohla zabránit, je ČSSD. Skutečně absurdné.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Doufám v příjemné překvapení, a tím pro mě bude co největší volební úspěch ODS. Snad ne jenom pro mě, nýbrž pro celou naši zemi.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Očekávám Babiše a překvapilo by mě, kdyby to šlo bez něho!
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Andrej Babiš, už opět jako plnohodnotný vlastník médií, umožní vytvoření vlády metodou Kaczyński.
František Fuka
František Fuka
publicista
Vyhraje Babiš, samozřejmě. Ale hodně by mě překvapilo, kdyby na celé čáře vyhrál "Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET".
Michal Horáček
Michal Horáček
producent a textař
Neznám snad větší šarlatánství, než je prognostika. Rozmnožovat je nebudu.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Čekám ANO kolem 25 %, ČSSD o trochu výš než v průzkumech. ODS a Okamura kolem 10 %, zbytek méně. Mám pochybnosti o STAN i Pirátech, ale velmi bych si přál, aby se do Sněmovny dostali. Modlím se, aby Babiš neměl ústavní většinu s komunisty a fašisty.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Chtělo by se mi napsat, že moje představy i obavy mají obrnu a mám černou díru. Ale: Čekám hysterie všeho druhu a tím více jsem rozhodnut povzbuzovat k drobné politické práci. Překvapil by mne jakýkoliv záblesk jasného rozumu u voličů a kandidátů.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Přál bych si, aby se změnil systém voleb, aby nerozhodovaly peníze a davový efekt. Tedy aby nesměla být žádná placená reklama, jen stejný prostor pro všechny v médiích a nesměly být zveřejňovány žádné předvolební průzkumy. Možná by volby dopadly líp.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Pirátský premiér - a to bych tleskal. Bohužel, mé dlaně zůstanou této námahy ušetřeny, ale bylo by to krásné.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Překvapilo by mě příjemně, kdyby lidé vzali rozum do hrsti a nevolili ani komunisty, ani ANO.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Očekávám, že po barnumské volební kampani se upeče stejná koalice jako dosud a ANO, ČSSD a KDU-ČSL si rozdělí posty. Překvapen bych byl z pravostředé koalice včetně hnutí ANO, ale bez Andreje Babiše a bez ministerstva vnitra pro ANO.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Očekávám ten úplně nejstrašnější výsledek, totiž jednoznačné vítězství Zbohatlíka Oligarchy.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru