Der Trabant znamená v němčině "družice", "souputník" nebo "tělesný strážce". Východoněmecké auto dostalo toto jméno na počest první umělé družice Země, kterou Rusové vypustili ve stejném roce, kdy se auto začalo prodávat. Dvoutaktní motor měl 25 koňských sil a z nuly na 100 kilometrů dokázal vůz s plastovou karoserií zrychlit za 21 vteřin.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Německo je jednou z nemnoha zemí, kde není útěk z vězení trestným činem. Vychází to z filozofie, že člověk přirozeně touží po svobodě.
  • Fanta, která je druhou nejstarší značkou Coca-Cola Company, vznikla v Německu.
  • Vynálezcem walkmanu je Němec Andreas Pavel.
  • Podívejte se na další pozoruhodnosti, které jste o západním sousedovi nevěděli.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru