Předvolební průzkumy dávají Babišovi – i přes mírný propad popularity v posledních dnech – šanci na drtivé vítězství. Nejrůznější odhady naznačují, že druhé sociální demokraty za sebou může nechat až o 13 procent. Okamurova SPD se v posledních týdnech v některých průzkumech vyšvihla bezmála k deseti procentům hlasů a dýchá na záda ODS. Naplní Babiš a Okamura své ambice a rozdělí si třetinu všech voličských hlasů?

S jak velkým náskokem vyhraje Babišovo ANO volby? Získá Okamurova SPD 10 procent hlasů?

Rut Bízková
Rut Bízková
řešitelka projektu Strategický rámec Svazu měst a obcí v oblasti smart city
Odhladovala bych 25 % pro ANO a méně než 10 % pro T. Okamuru. Růst podpory okamurovců je pro mě zpráva, že nejsme národ xenofobů, ale emocionálních naivů, co o každých volbách věří v nové začátky a jednoduchá řešení, která nikdy nepřijdou.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Neumím věštit... Popravdě - bylo by hezké, kdyby dospělí byli aspoň natolik moudří jako děti - studentské volby nedopadly špatně :-) Přál bych si, aby se do parlamentu dostali i Zelení, Piráti a Starostové, pak by šance na rozumnou koalici vzrostly.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Vsadil jsem se, že Babiš získá 24,99% nebo míň a stále tomu věřím. Okamura získá tak kolem 12%. Spolek ANO, SPD a KSČM mapuje dobře rozdělení společnosti na dvě poloviny. Kdo může tohle volit...
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Otázka v sobě skrývá (i moji) obavu, že nakonec budou vládu sestavovat uvedení dva pánové.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Babiš skončí pod 25 procenty, což bude nejspíš pořád cca dvojnásobek toho, co dostanou druzí komunisté. Okamura velmi pravděpodobně překročí 10 procent - už proto, že mu zřejmě přitéká většina hlasů, o kterou poslední dobou přichází ANO.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Čísla nemám! Ale nic jiného nečekám. Může se stát zázrak, teda za-zrakem agentur a sázkařů, ale nelze s ním kalkulovat. Tenhle národ o milost prosit nebude. Jako pro Izrael Babylón a pro Egypt deset ran; sklidíme, co jsme zaseli.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Vzhledem k množství momentálně zaostalých spoluobčanů (viz volba Zemana) se lze nadít všeho.
Michal Horáček
Michal Horáček
producent a textař
Rád bych na to odpověděl, ale svou křišťálovou kouli jsem na tento týden pronajal economia.cz. Nepochybuji o tom, že řadu "zjištění", které z ničeho jiného pocházet nemohou, budete publikovat.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Babiš bude mít nejvíc %, ale nevyhraje! S Okamurou se nikdo nespojí, doufejme.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Můj tip: ANO vyhraje volby s 22 %, druhý bude Okamura se 14 %. Vinou kauzy lithium oslabili všichni kromě okamurovců a komunistů.
František Fuka
František Fuka
publicista
Kdybych tohle věděl, nepsal bych to na internet, ale vydělával bych na tom peníze...
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
ANO by za normálních okolností vyhrálo obrovským rozdílem. Defamační kampaň klasických stran proti AB posílí nejvíce iracionální a nacionalistické SPD a KSČM. Prezident dá AB milost a obnovená koalice bez pánů Sobotky a Chovance v klidu povládne.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Já na to nahlížím africky: pokud vyslovíte nahlas "cholera", přivoláte ji na sebe. A tak teď odmítám spekulovat o možnosti, že "volby vyhraje Babiš".
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Babiš ani Okamura volby nevyhrají, Češi nejsou tupci.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru