Na tuto otázku se ne každému chce odpovídat, mnozí to považují čistě za svou osobní věc. Pak se tedy nabízí ještě jeden dotaz: komu byste v žádném případě hlas nedali a proč?

Koho budete volit?

Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Volím TOP 09.
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu za TOP 09
topku :-)
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Opakovaně a s důvěrou TOP 09.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
ODS – z důvodů obecné loajality a důvěry v rodinu Klausovic.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Vnímám, že je třeba volit ty, kdo ctí demokracii a přitom vidí do budoucnosti třeba ve smyslu knížky "Povaha změny". Těmi jsou pro mne Zelení a Piráti. Myslím, že je dobré, aby v Parlamentu byli i Starostové, TOP 09, KDU-ČSL - pěkná koalice, ne? :-)
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
KDU-ČSL.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Vylučovací metodou jsem si vyvolila TOPku. Piráti si to u mě rozlili poznámkou o možnosti koalice s Ano-many. Lidovci nepřicházejí v úvahu kvůli svému pojetí rodiny. A ODS kvůli svému euroskepticismu.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Piráty. Hlavně proto, že Ivan Bartoš má za ženu kněžku chaosu. Kdo jiný by mě ovlivňovat českou politiku než taková žena.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Topku. Volil bych ODS, kdyby nebyla protievropská.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Volím mezi TOP 09 a STAN. Je škoda, že se rozešly, byl bych měl rozhodování snazší. Hlavní je pro mne jednoznačně proevropská a proatlantická pozice; pak imigrantská politika, jež je konzistentní s hodnotami, které vyznávám; a nakonec nereligiosnost.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Budu volit stranu, která podporuje naše konstruktivní členství v EU a která nechce, aby ČR zůstalo v roli pouhého pozorovatele a bylo vytlačeno na okraj Evropy. A samozřejmě která též podporuje členství v NATO. Tou je pro mne TOP 09.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Budu volit Piráty a doufat, že trio Bartoš, Ferjenčík, Michálek dokáže poslanecký klub pak ukočírovat. Ostatní politické strany na mě dělají dojem ještě horší, Piráti alespoň upřímně chtějí něco měnit k lepšímu a není to žádný podnikatelský projekt.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Letos budu volit STAN kvůli důvěře v Jana Farského. Navíc by úspěch Starostů mohl definitivně sebrat Babišovi naději na sněmovní většinu s extremisty.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Budu volit ODS. Volila jsem je vždycky, a letos nemám pochyby, Petru Fialovi věřím. Je mi ovšem jasné, že volby nejsou svatba, nehledám ideál, ale stranu, která je pro mě největší zárukou svobody. A nikdy bych nevolila hnutí ANO a KSČM.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Volby jsou tajné a osobní. Koho, to říci nemohu. Vždycky však budu stát za jednotnou Evropou, která podle mne přirozeně dospívá. Nechci ji jen dojit. Chybí mi zdravá skepse spasitelů ze všech stran. I těch tradičních. Žádná sebekritika? Velká škoda.
František Fuka
František Fuka
publicista
Budu volit Piráty, ale extra radost z toho nemám.
Tomáš Prouza
Tomáš Prouza
prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR
Budu volit toho, kdo nezpochybňuje, že naše místo je v EU a v NATO, kdo vidí naše členství jako příležitost na zlepšení poměrů a ne jako nutné zlo, které akceptuje s nechutí. A budu volit stranu, která chápe, že dosavadní byznys model ČR se přežil.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru