Málokterý český, slovenský, polský či maďarský politik je tak ukotven ve středoevropském prostoru jako vítěz českých voleb Andrej Babiš. To je univerzální odpověď na hlasy zejména z Polska, které poslední dobou zaznívají a v nichž je cítit obava z toho, že Babiš, který nemá rád polské potraviny a Poláky nemá v lásce z dob privatizace Unipetrolu, pohřbí dosavadní středoevropskou spolupráci.

Především, podnikatel Babiš je přítomen ve všech sousedních zemích vyjma Rakouska. Z 250 subjektů koncernu Agrofert působí na Slovensku 10 firem, v Maďarsku čtyři, v Německu tři a v Polsku jedna. Kromě toho Babišovy soukromé peníze investuje fond Hartenberg v Polsku, kde už minimálně jeden úspěšný nákup udělal a hledá další příležitosti. Je otázkou, jak se bude v tomto prostoru chovat Babiš politik, ale sledovat jeho peníze by se v tomto ohledu mohlo vyplatit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru