Investice do nemovitostí nabírají v posledních letech v Česku na oblibě. Na trhu se objevují produkty známé ze zahraničí, včetně realitních fondů a developerských dluhopisů. Česko tak začíná dohánět mezeru oproti západním zemím. Celkový objem aktiv nemovitostních fondů se dle statistik Asociace pro kapitálový trh zvýšil mezi roky 2015 a 2017 třikrát.

Na nemovitostech je samozřejmě největším tahákem jejich hmatatelnost a pro kapitálového investora i určitá jednoduchost ve srovnání s komplikovanějšími cennými papíry. Investice do nemovitostí za jinak neměnných podmínek na trhu je navíc i výborným zajištěním proti inflaci. Podíváme-li se například na trh prémiových nemovitosti v Praze, dosahuje jejich výnosnost v současné době přibližně 4,5 procenta, což je více než mnoho tříd cenných papírů. Rizika spojená s takovou investicí jsou přitom velmi omezená.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru