Prezident Miloš Zeman pověřil Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Již dříve řekl, že mu v případě neúspěchu svěří i druhý pokus. Šéf hnutí ANO nyní prohlašuje, že se pokusí dát dohromady menšinový kabinet s odborníky navrženými i dalšími stranami. Jaké kroky teď chystá? Budeme mít do Vánoc vládu? A pokud ano, tak jakou?

Jednejte o sestavení vlády, řekl Zeman Babišovi. Co udělá vítěz voleb nyní?

Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Co bude, nevím... Mohu jen doufat, že nakonec po neúspěšných pokusech dojde k vládě bez obviněných (to je tak maximum, v co lze doufat) nebo dojde k novým volbám. Ale obávám se toho, že SPD a komunisté do vlády půjdou nebo jí dají důvěru.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Domnívám se, že navržená vláda nezíská důvěru sněmovny, a že při druhém nebo třetím kole dojde na vládu s účastí ANO bez Babiše a Faltýnka.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Občan volí strany s úkolem se dohodnout, ne zablokovat politický systém. Sebevražda malých "tradičních" politických stran otevírá prostor pro zcela nový styl ad hoc politických seskupení. Vláda bude a snad skončí politický vliv ČEZ a jemu podobných.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Pan Zeman má politiky a možná i nás za slepice. Bojím se, že pan Babiš za kuřata. Všechno jim sezobeme. Případně nás zalehnou. Uráží mne to. Uráží to ženy. To, co sledujeme, je klamná hra pro média. Jediné, co z nich cítím skutečně, je pustý strach.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Vznikne menšinová vláda bez otevřené účasti dalších stran. Důvěru ve Sněmovně dle mého názoru získá.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Vydán k trestnímu stíhání.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Vítěz voleb, pan inženýr Miloš Zeman použije čas k sestavení jemu příznivé vlády složené z nestranických odborníků. (Troška, Vondráčková, Renč, Kájínek...atd).
Michal Horáček
Michal Horáček
producent a textař
Co udělá, to vědět nemohu. Doufám jen, že se neopře o KSČM a SPD.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Babiš sestaví menšinovou jednobarevnou vládu jakmile skončí 1.schůze PS(před Vánocemi).Důvěru nedostane. Zeman ještě před prezidentskými volbami jmenuje Babiše podruhé tak,aby 2.vláda žádala o důvěru až po volbách.Dále záleží na výsledku prez. voleb.
Petr Kolář
Petr Kolář
bývalý diplomat
Babiš rychle sestaví menšinovou vládu. A pak se uvidí, jestli s ní získá důvěru nebo bude vládnout bez důvěry až do dalšího pokusu.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Kalousek 27. října označil slova o odbornících za "marketingovou mlhu". Chovanec slova o menšinové vládě za "pokusný balonek". Teď oba vidí, že Babiš klidně sestaví menšinovou vládu a bude mít podporu veřejnosti, protože nikdo nevidí jinou variantu.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
AB v klidu vyčká, co udělají ti, pro které jsou smrtelným nebezpečím předčasné volby.
František Fuka
František Fuka
publicista
Vláda bude, i když si z ní všichni intelektuálové a většina médií budou dělat legraci... Něco jako v USA s Trumpem.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru