Prezident Miloš Zeman pověřil Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Již dříve řekl, že mu v případě neúspěchu svěří i druhý pokus. Šéf hnutí ANO nyní prohlašuje, že se pokusí dát dohromady menšinový kabinet s odborníky navrženými i dalšími stranami. Jaké kroky teď chystá? Budeme mít do Vánoc vládu? A pokud ano, tak jakou?

Odpovědi osobností na otázku

Co bude, nevím... Mohu jen doufat, že nakonec po neúspěšných pokusech dojde k vládě bez obviněných (to je tak maximum, v co lze doufat) nebo dojde k novým volbám. Ale obávám se toho, že SPD a komunisté do vlády půjdou nebo jí dají důvěru.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Domnívám se, že navržená vláda nezíská důvěru sněmovny, a že při druhém nebo třetím kole dojde na vládu s účastí ANO bez Babiše a Faltýnka.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Občan volí strany s úkolem se dohodnout, ne zablokovat politický systém. Sebevražda malých "tradičních" politických stran otevírá prostor pro zcela nový styl ad hoc politických seskupení. Vláda bude a snad skončí politický vliv ČEZ a jemu podobných.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Pan Zeman má politiky a možná i nás za slepice. Bojím se, že pan Babiš za kuřata. Všechno jim sezobeme. Případně nás zalehnou. Uráží mne to. Uráží to ženy. To, co sledujeme, je klamná hra pro média. Jediné, co z nich cítím skutečně, je pustý strach.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Vznikne menšinová vláda bez otevřené účasti dalších stran. Důvěru ve Sněmovně dle mého názoru získá.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Vydán k trestnímu stíhání.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Vítěz voleb, pan inženýr Miloš Zeman použije čas k sestavení jemu příznivé vlády složené z nestranických odborníků. (Troška, Vondráčková, Renč, Kájínek...atd).
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Co udělá, to vědět nemohu. Doufám jen, že se neopře o KSČM a SPD.
Michal Horáček Michal Horáček
producent a textař
Babiš sestaví menšinovou jednobarevnou vládu jakmile skončí 1.schůze PS(před Vánocemi).Důvěru nedostane. Zeman ještě před prezidentskými volbami jmenuje Babiše podruhé tak,aby 2.vláda žádala o důvěru až po volbách.Dále záleží na výsledku prez. voleb.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Babiš rychle sestaví menšinovou vládu. A pak se uvidí, jestli s ní získá důvěru nebo bude vládnout bez důvěry až do dalšího pokusu.
Petr Kolář Petr Kolář
bývalý diplomat
Kalousek 27. října označil slova o odbornících za "marketingovou mlhu". Chovanec slova o menšinové vládě za "pokusný balonek". Teď oba vidí, že Babiš klidně sestaví menšinovou vládu a bude mít podporu veřejnosti, protože nikdo nevidí jinou variantu.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
AB v klidu vyčká, co udělají ti, pro které jsou smrtelným nebezpečím předčasné volby.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Vláda bude, i když si z ní všichni intelektuálové a většina médií budou dělat legraci... Něco jako v USA s Trumpem.
František Fuka František Fuka
publicista