Má Mirek Topolánek, který na poslední chvíli oznámil svoji kandidaturu, šanci zamíchat kartami při prezidentských volbách? Dosavadní průzkumy favorizují současného prezidenta Miloše Zemana, nemalá část voličů chce dát svůj hlas i akademikovi Jiřímu Drahošovi či podnikateli Michalu Horáčkovi. Pokud se o nové hlavě státu nerozhodne již v prvním kole, což zatím příliš pravděpodobně nevypadá, kteří dva kandidáti se nakonec o Hrad utkají v kole druhém?

Zeman, Topolánek, Drahoš, Horáček... Kdo se podle vás probojuje do druhého kola prezidentských voleb?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ voličů a tak aby se nad ně v prvním kole nedostal někdo čtvrtý..
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Bude-li nějaké druhé kolo, pak v něm bude Topolánek, který mnohým prostě jen umožní nevolit dnešního prezidenta.
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu za TOP 09
Jak to dopadne, netusim. Jsme jeste moc daleko od hlasovani, Pral bych si, aby v druhem kole nebyl MIlos Zeman. Ale neni to soutez krasy, a tak budu spokojen, kdyz nevyjde toto, ze dnesni president skonci v kole druhem.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Moje prorokování se naštěstí týká jiných otázek. Obecně nepředpovídám budoucnost. Myslím střízlivě, že to bude pan Zeman a s ním alespoň jeden z fronty kandidátů, která je o několik tříd lepším výběrem, než minule. Mně by seděl Fischer, Horáček, atd.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Zeman a Drahoš. Topolánek je zajímavý,má sílu,charizma i zkušenosti,které jiným scházejí,a pravděpodobně by byl dobrým prezidentem. Má však také mnoho nepřátel a je vůbec příliš zranitelný. Nestavme ho do morálního dilematu kolem omilostňování Dalíka
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Můj tip je Zeman a Drahoš, myslím, že hlas lidu nás nepřekvapí.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Ještě ani neznáme všechny kandidáty, jde o poněkud předčasnou otázku. Můj tip: pokud se dále nezhorší zdraví Miloše Zemana, pak on a Jiří Drahoš, druhý jmenovaný nakonec zvítězí. Pokud Zeman ze soutěže vypadne, stane se favoritem Topolánek.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Zatím ani není známo, kdo kandiduje, po ověření podpisů přijdou na rady průzkumy preferencí a podle nich bude možné odhadovat. Takže zatím se dá jen věštit z křišťálové koule. Doufám, že Zeman a Drahoš. Ale JEN doufám.
František Fuka
František Fuka
publicista
Zeman a Horáček. Pokud mezitím Zeman náhodou umře, pak Horáček a Topolánek.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Vůbec se mi to nelíbí, ale mám obavy, že Zeman postoupí do druhého kola. A s ním? Možná Horáček, je lidu známý.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru