Sjezdy České lékařské komory už pamatují leccos. Převolil se prezident poté, co ten předcházející odjel, psaly se dopisy ministrům a žádalo se jejich odvolání, křičelo se v diskusích. Ten letošní sjezd probíhající o víkendu v Brně spíše symbolizoval okurkovou sezónu. Momentálně chybí spoluhráč nebo častěji protivník, jímž bývá ministr zdravotnictví, a tak se celá dvoudenní akce odehrála v neobvykle klidné atmosféře zacílené především do útrob této lékařské organizace. Zvyšovaly se příspěvky a diskutovalo se o koupi administrativního centra celé organizace, které by mohlo sloužit i coby centrum výukové.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Absolventi lékařských fakult neodcházejí do ciziny jen kvůli penězům.
  • Rozhodují se i podle toho, kde jim poskytnou nejlepší podmínky pro jejich profesní růst.
  • A v Česku se jim ho různé zájmy lékařských profesních skupin snaží co nejvíce znepříjemnit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru