Vždy, když se potkáme, tak si máme co říct. Stejné to bylo i letos. Stojím u kávovaru během kongresové přestávky a on mi už třese rukou a plácá mne po zádech. Dva Evropané uprostřed New Yorku. On žije o tři sta kilometrů západněji než já, ale tady se to tak nebere.

Hned spustí a já se ke slovu prakticky nedostanu. "Taky se bojíš, že nebudete mít stabilní vládu?" ptá se a hned pokračuje dál. Obává se, že kritický nedostatek doktorů a sester zhorší kvalitu německého zdravotnictví. No a ti příchozí z východu nejsou adekvátní náhradou za německé doktory, to ať se na něj nikdo nezlobí. Také nechápe, proč je tak těžké dostat se na lékařskou fakultu, když je lékařů takový nedostatek. Vadí mu, že tihle mileniálové myslí jen na cestování a těžká práce jim nevoní. Pokračuje dál, že farmaceutické firmy dávají na své nové výrobky takové ceny, že je nezaplatí žádná ekonomika na světě, platy se zvyšují jen proto, aby zaměstnavatel udržel výrobu, zásluhovost v odměňování neexistuje a tak dál. Na výčet jeho starostí jen kývám a anglicky odpovídám, že "já také".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru