Globální oteplování se zdá být ohromnou výzvou. Aby lidstvo vůbec mělo nějakou šanci omezit katastrofický nárůst teploty, musí přijmout tvrdá a globálně koordinovaná opatření. Pokrok v této oblasti je pomalý, přesto se ale objevují i dobré zprávy.

Energetický sektor v Evropě se mění, a to díky pokroku v oblasti obnovitelných zdrojů energie a posunu v politice firem týkající se emisí. Od roku 2000 se energetický systém v EU proměnil v takové míře, v jaké to jen málokdo čekal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Klimatické změny jsou komplexním globálním problémem, k jehož vyřešení je třeba široká mezinárodní spolupráce.
  • Doposud pouze pár zemí Evropské unie přislíbilo, že zcela uzavře své uhelné elektrárny.
  • Brusel by měla ukázat solidaritu s těmi, kteří odklonem od uhlí zaznamenají ztráty, a motivovat je poskytnutím finanční kompenzace.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru