Tajný kabinet národního podkuřování. Tak nějak by šlo onálepkovat více než měsíc po volbách výsledek snahy Andreje Babiše o sestavení nové vlády.

Poprvé v polistopadové historii se stalo, že nebyla zveřejněna jména navržených ministrů, ačkoli si je na Hradě od budoucího premiéra už vyslechl prezident republiky. K embargu údajně došlo na přání Miloše Zemana, každopádně Babiš nyní může v poklidu pozorovat reakce veřejnosti na každé neoficiálně "vypátrané" jméno. Hodí se Karla Šlechtová na obranu? Nebude Vojtěch Adam mladý a nezkušený pro resort zdravotnictví? Sledovat půjde i to, jak si lidé pomalu zvykají na nové poměry.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Spektakulární šaráda kolem přípravy nového kabinetu budí dojem, jako by si budoucí premiér nešel pro důvěru do sněmovny, nýbrž měl v plánu schválit si vládu celostátním referendem.
  • Některé persony, které figurují na utajovaném seznamu Babišovy sestavy, prozrazují zemanovský "rukopis".
  • Podstatnější než dnešní seznam jmen je však skutečnost, že po případném vyslovení důvěry si Babiš bude moci personálně dělat s vládou, co chce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru