Dvacátého února 1933 se v palácové rezidenci Hermanna Göringa v Berlíně uskutečnila tajná schůzka. Více než dvacet špičkových německých průmyslníků včetně Gustava Kruppa, Friedricha Flicka a Fritze von Opela si vyslechlo projev Adolfa Hitlera, který jim slíbil, že jejich majetek bude za jeho vlády v bezpečí. Na základě toho se účastníci dohodli, že podpoří nacistickou stranu více než dvěma miliony říšských marek, což byla obrovská částka, která téměř stačila na úhradu celé nadcházející předvolební kampaně.

V článku se dále dozvíte

  • Krupp, Flick či von Opel sice nebyli přesvědčenými nacisty, ale dospěli k názoru, že se jejich podnikání Hitlerův režim vyplatí.
  • Americký prezident Donald Trump není nacistický diktátor, představuje ale hrozbu pro demokracii.
  • Mnozí čelní republikáni i multimiliardáři si to jistě uvědomují, ale podporují ho ze stejných pohnutek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.