Politika tradičních stran možná skončila, zaznívá odevšad. Ale to vůbec neznamená, že zmizela tradiční politická témata, včetně ochrany životního prostředí. Parlamentní volby byly sice přelomové, zamíchaly porevolučními kartami a přinesly nové hrozby, ale lidé stále potřebují dýchat čistý vzduch, chtějí chodit do divoké přírody a podporují její ochranu, mají zájem třídit odpad. Naše země se potřebuje zbavit závislosti na fosilních palivech, krajina zase potřebuje dostatek vody. Ekologické problémy přetrvávají všechny volby, stejně jako zůstávají (často nevyužité) příležitosti k jejich řešení. A nejen to, svět běží dál, například naléhavost změny klimatu bude v nastávajícím volebním období ještě větší. Zároveň cena a dostupnosti technologií obnovitelných zdrojů a úspor energie bude příznivější než dosud, ať vládu povede kdokoli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru