Lidi nejsou a na nedostatkovém "zboží" se snaží vydělat i různí podvodníci. Kupříkladu jedna agentura práce půl roku vykazovala v přiznání k dani z přidané hodnoty služby, které nedodávala. Každý měsíc si neoprávněně nárokovala odpočet čtyři miliony korun. Podvod odhalila finanční správa, během letošního a loňského roku dostihla více než 150 pracovních agentur.

"U zhruba šesti procent ze všech registrovaných agentur práce bylo zjištěno riziko možného krácení DPH. Ale nejde jen o agentury, riziková je celá oblast poskytování pracovní síly," tvrdí mluvčí finanční správy Petra Petlachová. Jak uvedla, zmíněným zhruba 150 agenturám berní úřady doměřily DPH v řádu desítek milionů korun. "Řada dalších daňových řízení stále probíhá," dodala Petlachová.

Zvlášť upozornila na případ, kdy kontroloři odhalili rozsáhlý organizovaný řetězec, složený z celé sítě agentur práce, od nichž pracovní sílu odebíralo široké spektrum firem. "Tento řetězec využíval i fiktivních vstupů u agentur, aby snížil jejich náklady a umožnil nabízet na trhu pracovníky levněji než konkurence," doplnila mluvčí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.