Na dobré zprávy z ekonomiky jsme si rychle zvykli. Jejich neslábnoucí proud z globálního i domácího prostředí se stále týká končícího roku, vlivem setrvačnosti se ale přenáší i do první části roku příštího. Bylo by nicméně troufalé předpovídat, že se rok 2018 vydaří stejně jako 2017. Opakování takové situace vypadá dost nepravděpodobně již s ohledem na "stárnoucí" ekonomický cyklus.

To na druhou stranu neznamená, že se by rok 2018 nemohl po ekonomické stránce vydařit. Odhadovaným růstem hospodářství o 3,6 procenta by se měl zařadit mezi nadprůměrné roky, i když už nesnese označení za mimořádně úspěšný.

V článku se dále dozvíte

  • Příští rok bude z ekonomického hlediska nadprůměrný.
  • Ale obzor už bez mráčku není.
  • Stačí, aby se zakolísal evropský trh s auty, a pocítíme to na růstu i zaměstnanosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru