Připomínat dřívější podobné, nakonec ale vždy krvavě potlačené masové protesty v Íránu je komentátorsky svůdné, jenže ve dvou ohledech zavádějící.

Tentokrát se nepokoje nezačaly šířit z hlavního města Teheránu, nýbrž překvapivě z periferie, konkrétně z oblastí, které byly vždy považovány za bašty teokratického režimu. Pro ajatolláhy to je horší varianta.

V článku se dále dozvíte

  • Protirežimní revolta v Íránu je tentokrát jiná než předchozí, třeba protesty v roce 2009.
  • Nepokoje nezačaly v metropoli Teherán, nýbrž na venkově, v oblastech považovaných za baštu režimu.
  • Další potíží pro režim je i to, že dnes má každý člověk mobilní telefon.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru