Za pár týdnů odstartují v Jižní Koreji zimní olympijské hry.

Pořadatelé v čele s prezidentem země Mun Če-inem si logicky ze všeho nejméně přejí nějaké náhlé vyhrocení napětí na poloostrově, které by třeba mohlo vést k útěku fanoušků nebo i sportovců z her.

Proto nepřekvapí, že Soul bez nějakých podmínek uvítal poslední nabídku severokorejského tyrana Kim Čong-una k obnovení "dialogu" a ke znovuzprovoznění pohraniční horké telefonní linky mezi oběma zeměmi, jejímž účelem je včas se informovat třeba o nějakém incidentu tak, aby si jej druhá strana nevyložila jako útok. Podobný telefon, zvaný červený, býval v provozu za studené války mezi SSSR a USA.

V článku se dále dozvíte

  • Kim Čong-un, severokorejský diktátor, navrhl Soulu dialog.
  • Donald Trump ale reagoval na jinou část jeho projevu, v níž tyran tvrdil, že má na svém stole vždy připravené tlačítko k odpálení balistických raket.
  • Kim se zjevně snaží vrazit klín mezi Jižní Koreu a USA.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru