Miloš Zeman a Jiří Drahoš, prezidentští kandidáti, kteří postoupili do druhého kola voleb, mají dva týdny na to, aby na svojí stranu získali další voliče. Jakou taktiku zvolí? A jakou by podle vás zvolit měli? Co jim může přinést kladné a co záporné body?

Čím se Zeman či Drahoš pokusí strhnout vítězství v prezidentských volbách na svou stranu?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Zeman se pokusí situaci ovlivnit v nedělní debatě na Nově, kam by pan Drahoš měl zajít a otočit to celé ve svůj prospěch. Čeká nás také příšerné pózování celebritních příznivců obou kandidátů. Za všechny jmenujme Petra Jandu a Jiřinu Bohdalovou.
Rut Bízková
Rut Bízková
řešitelka projektu Strategický rámec Svazu měst a obcí v oblasti smart city
Pan Zeman v diskusích, pan Drahoš setkáváním s voliči.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Čeká nás přesně to, co jsme čekali - lži a sprostota. Pan Zeman, jak dobře víme, sází na podlost, Jiří Drahoš se pokusí tomu čelit svou slušností.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Věřím, že ty 3 mil. lidí, co volili "protizemanovské" kandidáty přijdou potvrdit svou volbu. Věřím, že i když to nebude přesně "jejich" kandidát, přesto podpoří toho z nich, co stojí přímo proti Zemanovi. A věřím, že ten milion lidí navíc bude stačit
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Byl bych rad, kdyby nas cekal souboj postoju, nazoru, hodnot a vizi o roli presidenta. Obavam se, ze to ale bude jinak. Uz dnes vidim manipulace, lzi a snahy o diskreditaci. A to jsme na zacatku. At uz to je za name. A at to Dobre Dopadne :-)
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Máme precedens z minulých prezidentských voleb, nadít se můžeme všeho, už teď běhají hoaxy pomlouvající Jiřího Drahoše a kupodivu na to nalítne (a posílá dál) spousta lidí, o kterých by se dalo předpokládat, že najsou úplně hloupí.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Nedokážu objektivně odpovědět, protože držím všechny palce Jiřímu Drahošovi. Přes všechny výhrady na mě působí jako slušný a chytrý muž, člověk z mého světa. Světa, kde lidé nemluví sprostě na veřejnosti a neučí se od diktátorů, jak řídit společnost.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Bohužel se odpovědi na tyto otázky radikálně liší podle toho, kterému z voličů toho kterého kandidáta je položíte. Půjde o boj zodpovědnosti s buranstvím. Bojím se.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Nevím, co kandidáti udělají, ale vím, co by měli udělat - vystupovat a mluvit o nejlepším zájmu země. Motivovat občanství a ochotu se otevřít diskuzi. A vím, že minimálně Miloš Zeman toho už není schopen.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Drahoš potřebuje přesvědčit příznivce poražených z prvního kola, že není tak špatnou náhradou za jejich favorita. A musí se ubránit špinavé kampani, která přijde z druhé strany. Zeman moc nových voličů nezíská, takže se pokusí odpudit ty Drahošovy.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Jiří Drahoš musí národu vysvětlit, proč se tolik lidí mimo Prahu trvale mýlí.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Oba se musí snažit přimět voliče druhého,aby nešli volit. Zeman to bude dělat negativně: bude v nich vzbuzovat pochyby o kvalitách Drahoše. Drahoš naopak se bude snažit zapůsobit kontaktní kampaní tak,aby si přestali být jisti volbou a nešli k volbám
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
V televizích to bude mimo meze racionality. Pan Zeman elasticky mění názory, takže se můžeme dozvědět leccos. Možná dojde i na emoce. Panu Drahošovi vyprošuji důstojnost, pokoru a razanci. A pak nácvik a dobré rádce. Každopádně to bude vemi zajímavé.
Daniel Münich
Daniel Münich
CERGE-EI
Miloš Zeman na dočasně nasadí solidnější masku doufaje, že nerozhodní voliči mu za rétorické představení ve dvou televizních debatách zapomenou jeho urážky, sprostá slova, podkuřování Rusku a Číně, ostudy doma z v zahraničí a podivné spolupracovníky
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Hradní hnojomety pod velením Aeronetu se rozjíždějí na plné obrátky. Bude nutno se spolehnout, že ten milion navíc proti Zemanovi z jsou lidé, kteří myslí, že se sjednotí a za dva týdny se znovu budou obtěžovat do volebních místností.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Drahoš slušností, Zeman vulgaritou, Drahoš orientací na západ, Zeman na východ. A dodávám, Zeman a jeho příznivci lží, arogancí, urážkami, jízlivostí a lživými inzeráty. Jak jsme viděli minulé roky.
František Fuka
František Fuka
publicista
Dozvíme se, že Zeman je nejen placen Putinem, ale že přímo Zeman je převlečený Putin! Na druhou stranu se dozvíme, že Drahoš je muslim a znásilňuje malé chlapce. Takže to bude těžké rozhodování.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru