Především poslankyně ANO hájily ve čtvrtek nevinu svých šéfů Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo. Zejména zpochybňovaly práci policie. Jedna z nich – Taťána Malá – zástupce ostatních sněmovních stran navíc obvinila z pokrytectví a falešnosti, prý měli o vydání obou politiků ANO předem jasno. Předseda STAN Petr Gazdík označil její vystoupení za urážlivé a komediální. Roman Onderka (ČSSD) zdůraznil, že opozice bude hlasovat ve shodě s Babišem a Faltýnkem, kteří o své vydání požádali.

"Opozice má dopředu jasno, že Babiš a Faltýnek musejí být vydáni," prohlašovala Malá. Policejní vyšetřovatel Pavel Nevtípil podle ní lhal mandátovému a imunitnímu výboru při projednávání kauzy. "Nejsem si jistá tím, že policejní šetření je dlážděno dobrými úmysly," uvedla mimo jiné. Ujišťovala, že se nenechá zastrašit kvůli svému názoru, že Babiš a Faltýnek nemají být vydáni k trestnímu stíhání. Gazdík po jejím vystoupení mluvil o nabubřelosti, hlouposti a nekompetentnosti. Pokud by podle něj byl místo šéfů ANO obviněn třeba nějaký starosta, "tak už někde bručí".

Věra Procházková (ANO) označila kauzu Čapí hnízdo za politickou zakázku a snahu zdiskreditovat vedení úspěšného politického subjektu. Monika Oborná (ANO) uvedla, že vystoupení vyšetřovatele celé kauzy Pavla Nevtípila bylo "mírně řečeno nepřesvědčivé". "Nemohu vyloučit, že celá kauza je politicky motivovaná," prohlašovala. I Helena Válková (ANO) zdůvodňovala odmítavý postoj k vydání Babiše a Faltýnka tím, že proti nim ve spisu nejsou důkazy.

Předseda poslanců STAN Jan Farský připomenul zástupcům ANO, že v minulosti hlasovali pro vydání obviněných poslanců jiných stran. "Kde je vaše integrita, takhle vám zachutnala moc," dotázal se poslankyň ANO. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek připomněl ANO jeho dřívější odmítavý postoj k využívání imunity. Lídr ČSSD Lubomír Zaorálek obvinil ANO z toho, že v kauze zastupují sami sebe, vyzval k omezení imunity jen na projevy ve sněmovně.