Rozhodnuto. Dosavadní hlava státu ve volbách obhájila prezidentské křeslo a má před sebou další mandát na Hradě. Co tato skutečnost podle vás přinese naší zemi?

ThinkTank HN: Co pro Českou republiku znamená znovuzvolení Miloše Zemana?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Neznamená to nic zásadního proti tomu, co jsme zažili během těch posledních pěti let. Jenom Ovčáček bude plkat ještě větší stupidity a staneme se svědky lovení nepřizpůsobivých novinářů.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
K přiznání své (svobodné) volby budu muset mobilizovat ještě více odvahy než v roce 2013.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Nic menšího, než že lež a nenávist zvítězila nad nikým jiným než pravdou a láskou. Takto se to stalo.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Na první pohled nic moc dobrého. Ale možná se vzpamatujeme, přestaneme na sebe nevražit, nenecháme se opíjet rohlíky ani koblihami a začneme myslet vlastní hlavou a podle toho jednat. Dokud je čas...
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Nic světoborného. Pro každodenní "život země" není podstatné, kdo je prezidentem. Jak mohl leckdo nabýt dojmu v posledních dnech.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Těsné vítězství dosavadního prezidenta znamená ještě hlubší rozdělení našich zemí – už netoliko podle věku a vzdělání, ale i geograficky. Zároveň bohužel znamená konec nadějí na rychlou nápravu pověsti České republiky ve světě.
Rut Bízková
Rut Bízková
řešitelka projektu Strategický rámec Svazu měst a obcí v oblasti smart city
To uvidíme. Řekla bych, že to, co nás čeká, známe už z minulosti, už jsme to zažili.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Znamená to, že vznikne vláda s podporou extremistů a moc bude zneužita ve prospěch skupiny vládnoucích. Vítězství lži.
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu za TOP 09
Mne mrzí, že se toho moc nezmění.Na Slovensku třeba i změna na presidenta,přes omezené pravomoci, společnosti pomohla.Strach mám,v jak může společnost a volba vypadat,až p. Zeman skončí.Bude-li pokračovat,jak dosud.Snad "nenastoupí" p. Ovčáček.
Jakub Horák
Jakub Horák
producent
Znamená to, že jeho voliči mají prezidenta, kterému důvěřují.
Josef Bouška
Josef Bouška
manažer
Doufám, že to bude znamenat silný impuls pro tu polovinu společnosti, která Zemana odmítá, aby se více angažovala v politickém životě i jiných občanských aktivitách. Čekání na spasitele žádnou změnu nepřinese, naopak. Je to na každém z nás.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Znamená to "kreativní" zacházení s ústavou, jmenování ústavních soudců, kteří mu to dovolí, nový prostor pro ruské a čínské vlivy, nedůvěru ze strany NATO, vzdalování od jádra EU, je to posila okamurovců, je to konec sociální demokracie.
David Řezníček
David Řezníček
Konsepti, zakladatel Designbloku
Dlouhodobou krizi české politické scény, sebestřednou impotenci neschopnych politických stran a hlavně strašlivou absenci nových politických osobností. Zatim zlo a lež vítězí nad pravdou a láskou.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Volba prokázala bezradnost a existenciální obavy poloviny společnosti, drogově závislé na spotřebním vnímání sebe i světa, bez ochoty přemýšlet o blahu obce. Zasloužený konec sebechvalného mýtu o konci totality.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Pokračující dělení, nálepkování a hrubnutí české společnosti, zklamání mladeže, ztráta důvěryhodnosti našeho státu v EU, vítězství lží a podpásovek, radost Ruska a Číny, a to vše při 100. výročí založení Československa TGM s heslem Pravda vítězí!
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Smůlu.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Je to realita, kterou přijímám. Budu se modlit za to, aby Pán Bůh nemocnému muži pomohl v dobrých věcech a aby zkazil všecko zlé. Některé dobré a zlé věci dovedu rozpoznat, ten zbytek si přebere sám Pán Bůh. A rád bych, aby se teď zklidnily emoce.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Urychlený odsun směrem k východu, další ztrátu schopnosti kriticky myslet a rozpoznat hoax od skutečnosti u příliš mnoha lidí a změnu demokracie v ochlokracii pod nadvládou miliardáře s nepřátelským přístupem k pravdě. Zkrátka malér.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Pro mne šok, který jsem po prvním kole (a aktivní podpoře "spoluprotikandidátů") nečekal... A pro ČR nepředvídatelnost, protože Zemanovi teď už o nic nejde a podporu nikoho nepotřebuje. Snad aspoň zařídí tu eurofederaci, která jeho aktivity omezí...
František Fuka
František Fuka
publicista
Znamená to, že se možná po mnoha letech konečně znovu dočkáme státního pohřbu!
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Nemocná společnost si vybrala nemocného představitele. Výsledek odpovídá Gaussovu rozložení a je nedobrým vysvědčením elit, které mlčely a mlčí. Snad je to probudí, než se ocitneme v Asii.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru