Bylo toho dost, co mi v minulých dnech zvedalo hladinu adrenalinu v krvi - a někdy i žaludek… Nepěknými osobními prožitky a náladami ale netřeba dále kontaminovat veřejný prostor. Nicméně jednu brutální invektivu nemohu přejít mlčky – volá přímo do nebes a po hlasitém protestu.

Ano, jde o první tiskovou konferenci Andreje Babiše po vyhlášení výsledků prezidentských voleb v sobotu, 27.ledna. Jeho nechutně gradující slovní šarvátku s Emmou Smetanovou, reportérkou internetové televize DVTV, sledovaly v přímém přenosu statisíce lidí. Když vysoký politik pořádá tiskovou konferenci, musí počítat s tím, že mu (někteří) novináři budou klást nepříjemné otázky a připomínat minulé postoje a názory.

Připomeňme si i my: „Vzhledem k tomu výsledku, litujete svých slov o tom, že by se měl Miloš Zeman zbavit svých nejbližších spolupracovníků?“ ptá se poťouchle Emma Smetana. Na poťouchlost má novinář právo, že? Má přímo v popisu práce všemi legálními prostředky zkoumat integritu politiků a jejich hodnotové orientace, obnažovat jejich skutečné názory a postoje.

V článku se dále dozvíte

  • Místo odpovědi na otázku se Andrej Babiš v přímém přenosu posmíval novinářčině matce.
  • Když politik pořádá tiskovou konferenci, musí počítat s tím, že mu novináři budou klást nepříjemné otázky.
  • Premiérovu reakci je možné označit za obludně pokleslou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.