Za pár dní, přesně 12. února, uplyne 50 let od tragédie ve Vonoklasech. Vonoklasy jsou malá obec západně od Prahy, kde dnes žije něco přes pět set obyvatel. V roce 1968, v noci z 12. na 13. února, zde propukl požár. Hořel rodinný dům na kraji vsi. Hasiči z Černošic ve čtyři hodiny ráno přijeli k ohni. Podle zasahujících hasičů museli nejprve vyrazit vrata, která byla zevnitř uzamčena na řetěz.

Když uhasili jednopatrový dům, čekalo je děsivé překvapení - v horním patře domu, v ložnici, nalezli ubitou ženu, ve studni utopeného muže. Jednalo se o majitele domu, manžele Jelínkovy. Jejich syn, ochrnutý na jednu ruku a jednu nohu po dětské obrně, byl promrzlý nalezen na ulici v blízkých Černošicích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru